Loader

Obecné

zpět

Import obsahu ceníku a knihy partnerů z CSV souboru

Autor Tomáš Halász
Tomáš Halász pro Obecné 5. listopad 2017 0 komentářů

Máte ceník nebo seznam svých odběratelů a dodavatelů vyexportovaný z jiného programu ve formátu CSV? Pak jej můžete bez potíží načíst do aplikace Klienti.cz .

Jak má CSV soubor vypadat?

CSV soubor je prostý textový soubor, v které je každý záznam (položka ceníku, odběratel) na jednom řádku. Jednotlivé  hodnoty jsou pak odděleny čárkou. V případě textových hodnot by tyto hodnoty měly být v uvozovkách. Zde je příklad dvou řádků ve formátu CSV:

item_code,item_name,vat_rate,sales_price,sales_price_vat,units,price_group
8541459,'SPL Brother toner TN-3280, black',21,0,0,ks,'tonery'
9623901,'DIMM CRUCIAL Ballistix Sport DDR, 16GB (2xGB)',21,0,0,ks,'komponenty'

Všimněte si prvního řádku, který obsahuje názvy jednotlivých sloupců. Pro správný import je dobré když je tento řádek v souboru přítomný. Bez něj se nastavení importu provádí obtížněji.

Do formátu CSV můžete uložit i běžný list z tabulky vytvořené v Excelu.

Jak importovat CSV soubor?

Číselníky, které import csv souboru umožňují (nyní to je ceník a kniha klientů a dodavatelů). Mají v panelu nástrojů tlačítko s názvem "Import".

Jakmile na něj kliknete, otevře se nový formulář s nastavením importu. Zde je nejprve potřeba myší přetáhnout (nebo kliknout na nápis "Zde přetáhněte soubor, který chcete přidat" a následně soubor vybrat) soubor s daty ve formát CSV.

Když soubor přetáhnete, proběhne automatické nahrání na server Klienti.cz a aplikace vám ukáže náhled prvních čtyř řádků souboru.

Nyní je potřeba seřadit sloupce vašeho souboru tak, aby jejich obsah odpovídal sloupcům, které očekává aplikace Klienti.cz Na obrázcích níže uvidíte stav před seřazením.

 

A po seřazení.

   

Jestliže pro nějaký sloupec v horní tabulce nemáte odpovídající sloupec z vaší tabuky, přetáhněte na něj prázdný sloupec zprava.

 

Jakmile máte seřazeno, můžete kliknout na tlačítko "Importovat data". Počet importovaných záznamů může být ovlivněn vašim aktuálním placeným tarifem. Není možné překročit maximální povolený počet položek ve vašem tarifu.

 

Značky

Kategorie

Blog Blog(24) Faktury Faktury(3) Helpdesk a všeználek Helpdesk a všeználek(2) Obecné Obecné(3) Objednávky Objednávky(0) Sklad Sklad(1) Zakázky Zakázky(0)

Oblíbené články

12. květen 2021
Aktuální stav serveru
5. říjen 2020
Novinky, změny a opravy
25. březen 2020
Novinky, změny a opravy
24. únor 2020
Novinky, změny a opravy

Oblíbené značky

Blog jen tak Blog jen tak faktury faktury Návody Návody Popis funkcí Popis funkcí

Poslední komentáře

10. září 2019